Teslimat ve İade Şartları

SİPARİŞLER

Siparişim ne zaman ulaşır?
Siparişleriniz 3 iş günü içinde kargoya teslim edilecektir. Kargoya teslim edilen ürünler şehir merkezlerine en geç 3 gün içinde teslim edilir. Şehir merkezleri dışında kalan adreslere olan teslim süreleri, teslimat adresine göre farklılık gösterebilir. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

Siparişimi iptal etmek istiyorum ne yapmalıyım?
info@divanyolu.com.tr adresine iptal etme isteğinizi belirten bir bilgilendirme maili göndermeniz rica olunur. Eğer siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra iptal etmek isterseniz paket tarafınıza ulaştıktan sonra, standart ürün iade işlemlerini uygulamanız gerekmektedir.

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?
info@divanyolu.com.tr adresine sipariş numaranız ile birlikte yeni adres bilgilerinizi yollamanız gerekmektedir. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra değişiklik talebinde bulunursanız adres değişikliği yapılamamaktadır.

İADE POLİTİKAMIZ

Ürün iade istekleri “4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 9/A maddesi” ve “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik” hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır:
Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur.
Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.
İade hakkının kullanılabilmesi için kargo teslim tutanağı örneği ile fatura suretinin iadesi zorunludur. İade formu doldurduğunuz ürün/ürünleri faturası ile birlikte, kargo görevlilerine bildirerek anlaşmalı olduğumuz kargo firmasıyla ücretsiz olarak iade adresimize gönderiniz.
İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem sırasına göre incelenmektedir. İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde iade tutarınız bankanıza ödenecektir. Bu sürede yaşanılabilecek gecikmelerden bankanız sorumlu olacaktır. İadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre(Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır.